Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Machnowie Nowym

Edukacja zdalna

Regulamin nauczania zdalnego w Szkole Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Machnowie Nowym.

1. Zajęcia zdalne w kl. IV- VIII odbywają się w czasie rzeczywistym, na Platformie Office 365, aplikacja MS Teams.
2. Każda lekcja rozpoczyna się zgodnie z planem zajęć danej klasy.
3. Lekcja przed komputerem trwa 30- 35 minut, zaś pozostały do końca lekcji czas może stanowić praca własna uczniów, w trakcie której nauczyciel pozostaje na platformie do dyspozycji uczniów.
4. Lekcję zdalną rozpoczyna nauczyciel danego przedmiotu.
5. Uczniom nie wolno wyłączać mikrofonów innym uczestnikom wideokonferencji.
6. Nagrywanie lekcji przez ucznia jest zabronione. Lekcję może nagrać i udostępnić jedynie nauczyciel.
7. W czasie lekcji zdalnych uczniów obowiązują takie same zasady zachowania jak podczas lekcji w szkole:
- kultury wypowiedzi i zachowania,
- wyciszania mikrofonu, aby nie zakłócać lekcji,
- przygotowania podręczników, zeszytów oraz innych potrzebnych przyborów, systematycznego przygotowywania się do lekcji,
- używania czatu tylko na potrzeby lekcji.
8. Potwierdzeniem obecności ucznia na lekcji jest słowne przywitanie się po dołączeniu do rozmowy.
9. Wywołanie ucznia do odpowiedzi w trakcie trwania lekcji jest również potwierdzeniem jego obecności.
10. Uczniowie uczestniczą na zasadach ustalonych z prowadzącym (aktywność, używanie mikrofonu, kamerki i inne).
11. W czasie nauczania zdalnego, ocenianie postępów ucznia odbywa się zgodnie z PSO .
12. Login i hasło do logowania się na platformie uczeń przechowuje w bezpiecznym miejscu i nie udostępnia tych danych innym osobom.
13. W przypadku nieobecności nauczyciela lekcja zdalna zostanie odwołana.